Опубліковано Анастасія на

Питання про направлення хворих на лікування за кордон вирішується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 1995 р. № 991 (документ з www.rada.gov.ua) “Про затвердження Положення про порядок направлення громадян на лікування за кордон” (додається) та наказом МОЗ України від 30.10.03 № 503 “Про порядок направлення громадян на лікування за кордон”.


РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ МАЮТЬ НАМІР ОТРИМАТИ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ ЗА КОРДОНОМ

Вирушаючи за кордон з метою отримання медичних чи оздоровчих послуг, пацієнти повинні усвідомлювати усі ризики та переваги медичного обслуговування в іноземній країні. 

Обираючи іноземний заклад охорони здоров’я, необхідно з’ясувати наявність в установи досвіду роботи з іноземними пацієнтами та відділів (центрів), які надають сприяння в організації лікування іноземних громадян, спеціалізацію закладу, його авторитет, міжнародну акредитацію. З метою запобігання порушення Ваших прав за кордоном, особливу увагу слід приділи отриманню повної та максимально об’єктивної інформації про: 

можливість отримання первинної консультації на території України (у т.ч. у іноземного лікаря), умови проходження медичного обстеження; 
наявність акредитованих (уповноважених) посередників; 
етапи та тривалість лікування (включно реабілітацію); 
цінову політику закладу та форми оплати за надані послуги (у т.ч. з організації виїзду на лікування, залучення перекладачів); 
ризики запланованих процедур та очікувані результати; 
медичні препарати та методики, які будуть застосовуватися; 
лікаря та персонал, який буде залучатися у процесі лікування; 
умови проживання пацієнта та супроводжуючих його осіб, клімат відповідної місцевості, особливості харчування тощо; 
інші принципові умови лікування, залежно від захворювання. 
Перед поїздкою рекомендується ознайомитися з інформацією про умови в’їзду та перебування з метою лікування на території іноземної держави, особливості її законодавства про захист прав пацієнтів (споживачів), державне регулювання у сфері надання медичних послуг закладами охорони здоров’я або посередницькими компаніями (агентами). 

Зверніть увагу, що сьогодні в Україні все ще не створено механізмів впливу на діяльність посередницьких структур з надання медичних послуг. Міністерство охорони здоров’я України рекомендує громадянам України подбати про страхове забезпечення процесу лікування за кордоном. 

Слід пам’ятати, що правовідносини між пацієнтом і клінікою та пацієнтом і посередником, що надає послуги з лікування за кордоном, мають бути оформлені у формі письмового договору (контракту), доповнені планом лікування. Необхідно залишати оригінали документів (бажано з перекладом), які стосуються не лише Вашого лікування, але і організації виїзду і перебування за кордоном. 

З метою належної організації Вашої поїздки, радимо ознайомитися з порадами для подорожуючих, розміщених на веб-сторінках закордонних дипломатичних установ України у розділі “Консульські питання” та на сайті Міністерства закордонних справ України

 www.mfa.gov.ua.

Категорії: Новини