Нирки – життєво важливий орган людини!

Здорові нирки виконують декілька важливих функцій. Однією з них, найбільш відомою є видільна. Нирки багаторазово прокачують через себе всю кров, вибирають з неї токсини, продукти розпаду, шлаки, мікроби і виводять їх разом з сечею з організму.

Коли нирки починають виконувати свої функції лише на 10% або 15%, вони припиняють належним чином фільтрувати кров і продукувати сечу. Це призводить до накопичення зайвої рідини і токсинів в організмі. Ниркова недостатність може призвести до важких наслідків і навіть смерті. На щастя, досягнення сучасної медицини і правильне лікування можуть фактично відновити функціонування нирок і, тим самим, зберегти життя організму. Для цього використовується гемодіаліз.

Гемодіаліз – один з методів позаниркового очищення крові, що заснований на принципі дифузії та конвекції речовин з малою та середньою молекулярною масою через напівпроникну мембрану, що дозволяє видалити з крові токсичні речовини та продукти метаболізму. Необхідність у гемодіалізі виникає при важких захворюваннях нирок, або при надходженні у кров великої кількості токсинів.